Wyszukując polskie miejscówki dla takich muzealnych oszołomów jak ja, doszłam do wniosku, że nie jest tak źle, jak wcześniej sądziłam. Nazbierało się tego całkiem sporo. Ale patrząc teraz na zagęszczenie motoryzacyjnych kolekcji w Czechach… To nadal biją nas na głowę ;)

Spis jest demokratyczny, więc brałam pod uwagę zarówno państwowe muzea techniki, jak i małe, prywatne kolekcje. Nie należy się zatem spodziewać szału we wszystkich miejscach, czasem są to typowe zakurzone graciarnie, ale jednak, z tego co widziałam w galeriach, w większości miejsc eksponaty są raczej odnowione, a ekspozycje przyjemne dla oka.

Potraktowałam też to zestawienie o tyle swobodnie, że z własnego widzimisię dodałam a to jakieś muzea wojskowe, a to jedno pożarnicze, zaznaczona jest też lokalizacja nietypowego miejsca na Słowacji (Údolie smrti), bo ani to muzeum, ani pomnik, ani skansen… W każdym razie, tak poza tym, wydaje mi się, że lista jest dość pełna, ale jeśli wiecie o czymś, o czym ja nie wiem – to chętnie dodam ;)


Jak komu wygodniej, to wersja tekstowa jest tutaj.


Wpisy o muzeach, które odwiedziłam, można znaleźć w kategorii: muzeum-motoryzacji.

4 thoughts on “Czeskie i słowackie muzea motoryzacji

    1. Na mapie jest, ale nie zwiedzałam. Byłam przejazdem, ale tego dnia miałam na celowniku inne muzeum (opuszczonych fordów ;) ). Fajny filmik, tatra-kamper najlepsza ;) Obejrzę sobie inne, bo widzę, że w jakimś jeszcze muzeum byli, dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *