Co ma wisieć, nie utonie – III Głogowskie Spotkania Klasyków odbyły się ponad miesiąc temu, temat nabrał już mocy urzędowej i najwyższa pora na relację ;) A tak serio, to miałam z niego kilka fotek na początku kliszy i tak zeszło, żeby ją dokończyć i wywołać.

Relacja będzie dość kulawa, bo z racji upalnej pogody (a moja grupa przybyła pierwsza, więc 1,5 h na nasłonecznionej patelni zrobiło swoje) i świadomości, że przy takiej ilości ośrodków spotkaniowo-klasykowych zewsząd, fotek będzie od groma, pozwoliłam sobie na wpadnięcie w tryb półżywy i patrzyłam tylko za jakimś cieniem. Na końcu wpisu są linki do innych, ładnych relacji :)

A więc pokrótce – przybyła Legnica, Wrocław, Żary i Zielona Góra z przyległościami. Obecny był zastęp dużych fiatów – oryginały, tuningi, co dusza zapragnie; tradycyjnie – wszelkie wyroby z Ameryki, w tym kilka radiowozów (kwestia klasyczności pozostaje otwarta), a ponadto pełen przekrój innych ciekawych wozów.

F1050002a

F1050004a
Kant z air-ridem.

F1050001a
Škodovka z Zelenej Hory ;)

Gdy odnotowano obecność wszystkich oczekiwanych delegacji, multispot postanowił przenieść się w bardziej reprezentacyjne miejsce, tj. na Rynek. Przedsięwzięcie udało się pod względem logistycznym doskonale, za co chwała organizatorom, bo pojazdów było niemało. Peleton przetransportował się prawie nieprzerwanie, w jednym tylko miejscu w kolumnę wbił się jakiś zagubiony cywil – nie wiem, myślał, że zdąży wszystkich wyprzedzić?… Tak czy siak, uczestnicy jakimś cudem upchnęli się pomiędzy Ratuszem a Sukiennicami i integracja mogła toczyć się dalej. W tym miejscu jakiekolwiek fotografowanie początkowo było niemożliwe z racji CHMARY ludzi, która obsiadła wszystkie auta.

F1050006a

F1050005a

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

F1050003a
Wnętrze widocznego na poprzednim zdjęciu Wolseleya z końca lat 30., miejscowego, który niespodziewanie dołączył do spotkania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
I przez drugie okno. A kiedyś się nawet zastanawiałam, kto kupuje beżowe dywaniki na miarę z allegro (bo przecież to takie niepraktyczne, że po co to komu w ogóle…) ;)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wnętrze Cadillaca Seville Mk2 – witamy w erze malaise.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mysza okazała się trollem zlotu, zbierając parę niepochlebnych spojrzeń i komentarzy, a przecież jest już grubo pełnoletnia i mimo wieku – w takim stanie, jak mało która już sierra, niepogwałcona żadnymi „ulepszeniami”. Eksponat niemalże muzealny ;)

Do kompletu mieliśmy dwie motorynki, 30-letnie równolatki, tj. hondę i cezetę-pomarańczę. A z Wrocka przyjechał niestrudzony człowiek na kobuzie, podziw..

Tak że ode mnie to tyle, oddaję głos pozostałym komentatorom ;)

1 thought on “Interregionalny spot w Głogowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *